White Oksid alumini

Përshkrim i shkurtër:

FEATURES A kind of artificial abrasive.3 oxidation 2 aluminium (Al2O3) content over 98%, and the composition such as containing a small amount of ferric oxide, silicon oxide, appera white. white aluminium oxide a kind of high grade refractories, was made from the high quality alumina by melting above 2000 in the aluminium oxide grit electric arc furnace and cooling. It is white with the main crystal phase alphaAl2O3. The white alumina produced in titling electric arc furnace has the advantag...


Detail Product

Produkt Tags

KARAKTERISTIKA

Një lloj artificiale abrasive.3 oksidimi 2 alumini përmbajtje (Al2O3) mbi 98%, dhe përbërja i tillë si përmban një sasi të vogël oksid ferrik, oksid silici, appera bardhë.
bardhë oksid alumini një lloj e refractories klasës së lartë, është bërë nga aluminit me cilësi të lartë nga shkrirja mbi 2000 në oksid alumini zhavor furre elektrike me hark dhe ftohje. Ajo është e bardhë me fazën kryesore kristal alphaAl2O3. Aluminit bardhë e prodhuar në titling furre me hark elektrik ka avantazhin e densitet të lartë pjesa më e madhe dhe porosity të ulët dhe stabilitetin vëllimit dhe rezistenca termike shoku mund të përmirësohet.

Madhësia zhavor: 12 # -220 #
micropowder: 240 # -1200 #

Karakteri
1. Trajtimi qeramike sipërfaqe
2. F12-F2000
3. bluarje / lustrim
4. White Oksid alumini

 

TË DHËNAT TEKNIKE

përdorim

Specifikim

kimike%

Al2O3

Na2O

material magnetik%

SiO2

Lëndë gërryese

F12 # -80 #

≥99.4

≤0.4

-

≤0.03

90 # -150 #

≥99.3

≤0.4

≤0.03

≤0.05

180 # -240 #

≥98.2

≤0.4

-

≤0.03

1 # -63 #

≥99.3

≤0.4

≤0.03

≤0.05

material zjarri-rezistente

180 # -0 200 # -0 320 # -0

≥99.3

≤0.4

≤0.06

≤0.05

pluhur mikro

0-1mm 1-3mm 3-5mm 5-8mm 8-12mm

≥99

≤0.4

≤0.1

≤0.02

 

kompozime kimike

vetitë fizike

artikuj

Vlera e specifikim (%)

artikuj

pronë

Al2O3

99.18min

Ngjyrë

e bardhë

SiO2

0.04max

dendësia Bulk

1.75-1.95g / cm3

Na2O

0.40max

dendësia e vërtetë

3.90g / min cm3

Fe2O3

0.08max

fortësi

Morse ngurtësinë

9

ngurtësinë mikro

21600-22600kg / mm3

përmbajtja e substancës magnetike

0,0023% max

 

APLIKACION

Lëndë gërryese lidhura bashkë dhe Lëndë gërryese të veshura
1.lapping, lustrim, dekorative tjegull jo-trung, dhe prish presioni.
2.Coated Abrasives
Trajtimi 3.Surface / mbarimit
4.Anti-Skid Paints
qeramika speciale 5.Ceramic pllaka
6.Fluidized furrat shtrat dhe Skin / Kujdesi Dentar
7.grinding lartë çeliku të karbonit, çeliku me shpejtësi të lartë dhe çeliku ftohtë


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

  WhatsApp Online Chat !