Прашања и одговори - Шангај Bosun абразивни копродукции, ООД

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Колку време е потребно во просек да се развие еден примерок? 

Општо земено, примероците се заврши во рок од 1-3 работни дена, откако добиле вашите примерок плаќање.

Што е време на производство?

Производство на време се различни од различни производи, времето на производство е 15-20 дена по примерок одобрување и добивање на вашиот депозит.

Што е начин на плаќање?

Нормално, ние прифати 30% депозит и балансот со Б / L копија. Се разбира, тоа е договорено за некои специјални нарачки, ние исто така може да го прифати D / P по видување и L / C по видување.

Која е минималната Количина?

1000KGS или 5Tons според различни производи.

Може ли да ја посетите вашата фабрика?

Им посакуваме топло добредојде на клиентите да не посетите. Пред да дојдат тука, ве молиме љубезно ми кажете на вашиот распоред, можеме да организираме специјализирани продавач за да ви помогнеме.

Можеме да ги користиме нашите сопствени превозот агент?

Да ти можеш. Имавме соработувано со многу шпедитери. Ако ви треба, ние може да се препорача некои шпедитерите за вас и вие може да се спореди цената и услуги.

Која е вашата главна на пазарот?

Имаме повеќето пазарни односи вклучувајќи ги Германија, Канада, САД, Обединете Кралство, Холандија, Русија, Франција, Јужна Африка, итн

Дали го прифаќате цел примерок или судењето цел?

Да, добредојдени да се постави цел примерок или судењето цел. ние сме многу среќни да формираат деловен однос со вас.

Сакаат да работат со САД?


Get Detailed Prices

Write your message here and send it to us
WhatsApp Online Chat !