Историја - Шангај Bosun абразивни копродукции, ООД

историја

 • 2013
  Нашата фабрика и магацин се пресели од Шангај Baoshan во Шангај Songjiang, како и реконструкција на сите производи линија.
 • 2012
  Со континуираните напори на сите колеги, нашите производи добија пофалби на клиентите. На производи се извезуваат во Северна Америка, Европа, Северна Африка, Блискиот Исток и Југоисточна Азија.
 • 2008
  Bosun копродукции, Ltd е основана како под компанија и професионална странски трговско друштво, по пријавата за увоз и извоз, ние почна да извезува од нас самите.
 • 2007
  Инвестиравме и се одржа на акциите на неметални абразивни компанија во Хебеј и Хенан, почнаа да се продаваат и извоз Црното силициум карбид, Браун алуминиум оксид, бела алуминиум оксид и Црна алуминиум оксид.
 • 2005
  Нашата компанија започна да OEM жица шут на голот на високо квалитетен челик, челик ронки и челик намалување за надворешна трговија компанија, и се извезуваат во Северна Америка.
 • 2003
  Нашата технологија за истражување и развој оддел учествуваше во изготвувањето на производство на индустриски стандарди.
 • 2000
 • Нашата фабрика почна да произведува различни други производи, кои се барани на пазарот. Како што се намалување на нерѓосувачки челик жица шут, шут алуминиум сече жица, цинк намали ударот жица и бакар намали ударот жица.
 • 1998
  Нашата фабрика има положено ISO 9001 за квалитет систем за сертификација. Станавме една од најголемите метал абразивни компании во Кина, кој е продаден во повеќе од 20 провинции и градови на Кина.
 • 1984
 • BOSUN група основана оваа година. Почнавме да се произведуваат челик шут удар сече жица, челик шут и челик ронки во Шангај и Jiangsu.

Get Detailed Prices

Write your message here and send it to us
WhatsApp Online Chat !