Shot çeliku Pritini Wire

Përshkrim i shkurtër:

FEATURES Steel cut wire shot is made with the process of drawing, cutting and conditioned etc. rigidly according to the standards of VDFI 8001/1994 and USA SAE2431. The particles of shot are uniformly size with the respective hardness of HV400-500, HV500-555, HV555-605, HV610-670, HV670-740 and more. And the granularity is distributed from 0.2mm to 3.0mm. The shapes of them are columnar and spherical with conditioned G1, G2, G3. Besides, their useful durability are ranged from 3500cycles to ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  KARAKTERISTIKA

  Çeliku shtënë prerë tela është bërë me procesin e vizatimit, prerja dhe të kondicionuar etj rigidly sipas standardeve të VDFI 8001/1994 dhe SHBA SAE2431. Grimcat e shtënë janë madhësi të njëtrajtshme me ngurtësinë përkatës të HV400-500, HV500-555, HV555-605, HV610-670, HV670-740 dhe më shumë. Dhe granularity është shpërndarë nga 0.2mm të 3.0mm. Forma e tyre janë kolone dhe sferike me G1 të kondicionuar, G2, G3. Përveç kësaj, qëndrueshmëria e tyre e dobishme janë të shkonin nga 3500cycles në 9600 cikle.

  lloj

  hnthy

  Zbatohen për pajisjet
  Shots tela çeliku shkurtuar janë përdorur zakonisht për makinë prish me daulle tipi, lloji zinxhir, heqjen lloj goditje, tip servil, të kalojë lloji, rradhës Lloji tryezë, lloji akumulim, lloji marshuar dhe lloji makinë. Gjithashtu mund të përdoret për pajisjet shtënë shpërthim, trajtimin paraprak të linjës të prodhimit, dhe dhoma Sand prish.

  Paketë
  Kompania jonë mund të kryejnë paketimit të endura qese, paketimin qese ton, paketimin tabaka druri, ambalazh plastike paketim dhe si sipas kërkesave të konsumatorëve.

  Avantazhi i çelikut të prerë shtënë teli
  Krahasuar me zhavor çeliku, ju mund të merrni reduktim 30% në kosto. Sipas përvojës sonë, shtënë tela çeliku shkurtuar do të kthehet në shtyllën e dytë të rrumbullakët, pas një kohë të gjatë paraqitjes use.bright, pa pluhur dhe qëndrueshmëri të gjatë është përparësi e shtënë tonë çeliku shkurtuar teli. Shanghai bocman Abrasive Kompania është prodhuesi më të hershme të shtënë çeliku prerë tela.

  TË DHËNAT TEKNIKE

  emër

  Shot çeliku Cutwire

  Përbërje kimike

  C

  0.45 ~ 0.75%

  Mn

  0.40 ~ 1.20%

  si

  0,10 ~ 0.30%

  S

  < 0.04%

  P

  < 0.04%

  fortësi

  41~ 45 HRC (388 ~ 436HV) 51-55HRC (530-600HV)

  Devijimi ngurtësinë

  Max Devijimi ± 1.0HRC ose ± 40HV

  forca elastik

  1660~ 2200Mpa

  Mettallographical Stucture

  horizontal

  vertikale

  Min densitet (A mund te percaktohet nga zhvendosja alkoolik)

  7.8g / cm3

  APLIKIMET

  Aplikime
  1. Shot pretreatment: Veshje pretreatment, përgatitje sipërfaqe, pretreatment
  2. Playing rërë: luajnë rërë.
  3. Pastrimi: shtënë prish, qëlloi prish, hedh pastrim, Shpërthimi pastrim aktrime, forgings, qëlloi prish, qëlloi prish falsifikim, që hedh rërë, pastrim çeliku, pastrimin e çelikut, pastrim çeliku.
  4. Shot: prish çeliku, çeliku shtënë prish, e shtënë çeliku prish.
  5. Forcimi: shtënë peening, copa trajtimit të ngrohjes e shtënë peening, qëlloi peening veshje.
  6. Shot: shtënë çeliku, Sandblasting çeliku, anija prish, e shtënë çeliku, çeliku shtënë.
  7. Rust: shtënë prish, prish gërryes, hedh ndryshk, forgings ndryshk, çeliku forgings descaling ndryshk, ndryshk çeliku.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën

  WhatsApp Online Chat !