Цинк шут / цинк сече жица шут

Краток опис:

КАРАКТЕРИСТИКИ Цинк удар е направен со процесот на цртање, сечење и уред итн .. И тие се користат за deburing и чистење на различни легура на алуминиум, цинк умре одлеаноци. Поради своите специфична тежина е во близина на челик и цврстина е ниска, deburing се извршува без да носат површини на производите. Во спротивно, се разликува од алуминиум абразивни, безбедноста е убаво за многу пониски Kinding точка на прашина. И тие исто така се карактеризираат на очигледно Белење на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Цинк удар е направен со процесот на цртање, сечење и уред итн .. И тие се користат за deburing и чистење на различни легура на алуминиум, цинк умре одлеаноци. Поради своите специфична тежина е во близина на челик и цврстина е ниска, deburing се извршува без да носат површини на производите. Во спротивно, се разликува од алуминиум абразивни, безбедноста е убаво за многу пониски Kinding точка на прашина. И тие исто така се карактеризираат на очигледно Белење на површини на работата парчиња.

  zwq42
  Големина: 0.6mm-2.5mm

  Цинк сече жица шут абразивни нуди медиумите на многу ниско тврдост по Роквел B (20 - 30) погодни за употреба во deburring умре одливки.
  Цинк удар е способен за отстранување на флеш до 0,020 "од умре одливки.
  Цинк шут, исто така, остава таложење на цинк на работа објект кој обезбедува отпорност на корозија.
  Цинк шут е исто така се користи за да му се одземе бои и прав облоги. Мекост на удар на цинк е многу ефикасна во отстранување на премази без оштетување на обработка.

  Пакет
  Нашата компанија може да спроведе ткаени торба пакување, тон торба пакување, дрво лента за пакување, пластична амбалажа за пакување и слично според барањата на клиентот

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  име

  shot цинк Намали

  хемиски состав

  Zn≥99%

  микротврдина

  45~ 50HV

  Сила на истегнување

  90~ 120Mpa

  Овен живот

  6000 пати

  Mettallographical Stucture

  деформација алфа

  големина

  0.6-2.5mm

  густина

  7.1g / cm3

  пакување Густина

  4.1 g / cm3

  ПРИМЕНА

  Широко се користи во метал Леене; прецизност кастинг; хардвер машини за производство; авто инструментација и вентил производи индустрии чистење површини, derusting, интензивирање, мазнење и така натаму.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Write your message here and send it to us

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !