Челик сече жица шут

Краток опис:

FEATURES Steel cut wire shot is made with the process of drawing, cutting and conditioned etc. rigidly according to the standards of VDFI 8001/1994 and USA SAE2431. The particles of shot are uniformly size with the respective hardness of HV400-500, HV500-555, HV555-605, HV610-670, HV670-740 and more. And the granularity is distributed from 0.2mm to 3.0mm. The shapes of them are columnar and spherical with conditioned G1, G2, G3. Besides, their useful durability are ranged from 3500cycles to ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Челик шут сече жица е направен со процесот на цртање, сечење и условени итн строго во согласност со стандардите на VDFI 8001/1994 и САД SAE2431. Честичките на удар се подеднакво големина со соодветните цврстина на HV400-500, HV500-555, HV555-605, HV610-670, HV670-740 и многу повеќе. И грануларност е дистрибуиран од 0.2mm до 3.0mm. Формите на нив се колонообразен и сферични со условен G1, G2, G3. Покрај тоа, нивниот корисен издржливост се движи од 3500cycles 9600 циклуси.

  тип

  hnthy

  Се однесуваат на опремата
  челик сече жица снимки обично се користи за детонација машина со тип тапан, тип синџир, кревајќи тип кука, тип на пребарувач, помине тип, ротирачки маса тип, тип акумулација, маршираат видот и типот автомобил. Исто така може да се користи за застрелан експлозијата опрема, предтретман на производствена линија, и песок детонација соба.

  Пакет
  Нашата компанија може да спроведе ткаени торба пакување, тон торба пакување, лента за пакување дрво, пластична амбалажа за пакување и слично во согласност со барањата на клиентите.

  Предност на челик сече жица шут
  споредба со челик ронки, можете да добиете 30% намалување на трошоците. Според нашето искуство, челик сече жица шут ќе се претвори во круг удар по изглед долгогодишен use.bright, нема прашина и долготрајност е предност на нашата шут челик сече жица. Шангај Bosun абразивни компанија е најраниот производител на удар челик сече жица.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  име

  Челик Cutwire Shot

  хемиски состав

  C

  0,45 ~ 0,75%

  Mn

  0,40 ~ 1,20%

  Си

  0,10 ~ 0,30%

  S

  < 0.04%

  P

  < 0.04%

  цврстина

  41~ 45 HRC (388 ~ 436HV) 51-55HRC (530-600HV)

  цврстина Отстапување

  Макс Девијација ± 1.0HRC или ± 40HV

  Сила на истегнување

  1660~ 2200Mpa

  Mettallographical Stucture

  хоризонтална

  Вертикално

  Мин Густина (може да се утврди од страна на алкохолни поместување)

  7.8g / cm3

  АПЛИКАЦИИ

  Апликации
  1. Shot предтретман: обложување на предтретман, површина подготовка, предтретман
  2. Играње песок: игра песок.
  3. Чистење: шут детонација, снимен детонација, кастинг чистење, чистење експлозијата одлеаноци, ковање, снимен детонација, снимен детонација фалсификување, леење песок, челик чистење, чистење на челик, чистење на челик.
  4. Shot: челик детонација, челик шут детонација, челик шут детонација.
  5. Зајакнување: застрелан peening, термичка обработка парчиња шут peening, снимен peening опрема.
  6. Shot: челик шут, челик sandblasting, брод детонација, челик шут, челик шут.
  7. Рѓа: шут детонација, абразивни пробивања, кастинг 'рѓа,' рѓа кованици, ковање descaling челик 'рѓа,' рѓа челик.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !