Алуминиум Shot / Алуминиум сече жица шут

Краток опис:

КАРАКТЕРИСТИКИ Алуминиум удар сече жица е фино изработени со процесот на цртање, сечење и уред итн .. И тие се користат за подготовка на површината со peening и минирање на алуминиум, цинк или работа парчиња тенок ѕид и deflashing и deburring за обоени. Освен тоа, тие се карактеризираат на очигледно белење ефект на површината на работа парчиња. карактер алуминиум оксид (AI2O3) со содржина од 70% до 80%, што содржи повеќе нечистотии како што се силициум оксид и титаниум оксид, црна ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Алуминиум удар сече жица е фино изработени со процесот на цртање, сечење и уред итн .. И тие се користат за подготовка на површината со peening и минирање на алуминиум, цинк или работа парчиња тенок ѕид и deflashing и deburring за обоени. Освен тоа, тие се карактеризираат на очигледно белење ефект на површината на работа парчиња.

  карактер
  алуминиум оксид (AI2O3) со содржина од 70% до 80%, што содржи повеќе нечистотии како што се силициум оксид и титаниум оксид, црна corundum.Mainly се користи за нерѓосувачки челик, метални производи, оптички стакло, бамбус производи, полирање и песок детонација, е производство на смола мелење тркало, сечење дискови, абразивни пила роман

  Пакет
  Нашата компанија може да спроведе ткаени торба пакување, тон торба пакување, лента за пакување дрво, пластична амбалажа за пакување и слично во согласност со барањата на клиентите.

   

   

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  име

  шут алуминиум

  хемиски состав

  Al≥99%

  микро тврдост

  45~ 50HV

  Сила на истегнување

  80~ 240Mpa

  Овен живот

  6500 пати

  Metallographical Структура

  деформација алфа

  големина

  0.5mm-3.0mm

  густина

  2.7g / cm3

  Масовно Густина

  1.5 g / cm3

  Алуминиум удар е совршен избор за чистење апликации со деликатни делови кои можат лесно да бидат оштетени со потешки густина експлозијата медиуми. Алуминиум удар е исто така одличен кандидат за чистење алуминиумски компоненти кои не можат да имаат и други легури контаминираат нивната површина.
  Предности
  Производи финиш светла површина
  Произведува завршува без црни контаминација 

   

  ПРИМЕНА

  Широко се користи во метал Леене; прецизност кастинг; хардвер машини за производство; авто инструментација и вентил производи индустрии чистење површини, derusting, интензивирање, мазнење и така натаму.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !