Black silic karabit

Përshkrim i shkurtër:

FEATURES Silicon carbide is made from quartz sand, petroleum coke (or char), sawdust from electric arc furnace smelting. In nature there are also rare silicon carbide mineral moissanite. Silicon carbide, also known as Moissanite. In contemporary C, N, B and other non-oxide refractory materials in high-tech, silicon carbide is the most widely used and most economical one. Can be called emery or refractory sand. Silicon carbide is with quartz sand, petroleum coke (or coal tar), wood (green sil...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  KARAKTERISTIKA

  Silic karabit është bërë nga rërë kuarci, koks naftë (ose char), tallash nga furre me hark elektrik shkrirjes. Në natyrë ka edhe silic karabit rralla moissanite mineral. Silic karabit, i njohur gjithashtu si Moissanite. Në bashkëkohore C, N, B dhe materiale të tjera jo-oksid zjarrduruese në të teknologjisë së lartë, karabit silic është më e përdorur gjerësisht dhe më ekonomike një. Mund të quhet zmerile ose rërë fortë. Silic karabit është me rërë kuarci, koks naftë (ose katran), dru (e gjelbër karabit silic nevojë për të rritur prodhimin e kripës) dhe materiale të tjera në temperaturë të lartë rezistencës furre shkrirjes. Në prodhimin industrial të karabit silic të tanishëm të Kinës është e ndarë në dy lloje të Silicon carbide e zezë dhe e gjelbër karabit silic, janë kristalet gjashtëkëndor, të kontabilitetit për 3.20 për 3.25, microhardness 2840 ~ 3320kg / mm2

  Madhësia Grit: 12 # -220 #;
  Micropowder: 240 # -1200 #.

  Karakter
  SIC 88% -97%,
  Fe203 2.5% max,
  FC 2.5% max,
  lagështi 1.0% max.

   

  TË DHËNAT TEKNIKE

  Size Gama

  SIC ≥

  Pa pagesë ≤ karbonit

  Fe2O3% ≤

  karabit zi silic

  12 # -90 #

  98.5

  0.2

  0.6

  100 # -180 #

  98

  0.3

  0.8

  220 # -240 #

  97

  0.3

  1.2

  Jeshile silic karabit

  20 # -90 #

  99

  0.2

  0.2

  100 # -80 #

  98.5

  0.25

  0.5

  220 # -240 #

  97.5

  0.25

  0.7

  W63 W20-

  97

  0.3

  0.7

  W14 W10-

  95.5

  0.3

  0.7

  W7-W5

  94

  0.3

  0.7

   

  APLIKACION

  Përdorimi Product
  1. si një gërryes, mund të përdoret për Lëndë gërryese, të tilla si timon rëndë, Whetstone, bluarje, tjegull rërë dhe kështu me radhë.
  2. deoxidizer dhe temperaturë të lartë si metalurgjike materiale.
  3. pastërti të lartë kristal i vetëm mund të përdoret për prodhimin e prodhimit gjysmëpërçues fibrave silic karabit.
  4. modifiers mund të përdoret si një deoxidizer dhe çeliku struktura gize, përdoret si duke filluar nga materialet për të bërë tetrachloride silic, janë materialet kryesore të para të industrisë rrëshirë silikoni.
  5. materiale të lartë temperaturë për tërthortë ngrohje
  të përdorur për furre shpërthim Large rreshtim

  Aplikimi
  1.Ceramics,
  refractories 2.advanced,
  3.abrasives,
  materiale të papërpunuara, 4.metallurgical


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra

  WhatsApp Online Chat !