Бела алуминиум оксид

Краток опис:

Е опремен со вид на вештачки abrasive.3 оксидација 2 алуминиум (Al2O3) содржина повеќе од 98%, и составот како што се содржат мала количина на железен оксид, силициум оксид, appera бело. бела алуминиум оксид еден вид на високо огноотпорни одделение, е направен од високо квалитетен алуминиум со топење над 2000 во алуминиум оксид ронки електричен лак печка и ладење. Тоа е бела со главните кристално фаза alphaAl2O3. Белите Алумина произведени во издавање документ за сопственост електричен лак печка има искористување на ...


детали за производот

Тагови производ

КАРАКТЕРИСТИКИ

Еден вид на вештачки abrasive.3 оксидација 2 алуминиум (Al2O3) содржина повеќе од 98%, и составот како што се содржат мала количина на железен оксид, силициум оксид, appera бело.
бела алуминиум оксид еден вид на високо огноотпорни одделение, е направен од високо квалитетен алуминиум со топење над 2000 во алуминиум оксид ронки електричен лак печка и ладење. Тоа е бела со главните кристално фаза alphaAl2O3. Белите Алумина произведени во издавање документ за сопственост електричен лак печка има предност на висока густина и ниска порозност и стабилноста на обемот и термички шок отпор може да се подобри.

Големина на песок: 12 # -220 #
Micropowder: 240 # -1200 #

карактер
1. керамичката површина третман
2. F12-F2000
3. мелење / Полирање
4. Бела алуминиум оксид

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

користење

спецификација

хемиски%

Al2O3

Na2O

Магнетни материјали%

SiO2

абразиви

F12 # -80 #

≥99.4

≤0.4

-

≤0.03

90 # -150 #

≥99.3

≤0.4

≤0.03

≤0.05

180 # -240 #

≥98.2

≤0.4

-

≤0.03

1 # -63 #

≥99.3

≤0.4

≤0.03

≤0.05

огноотпорни материјали

-0 180 # 200 # 320 # -0 -0

≥99.3

≤0.4

≤0.06

≤0.05

микро прав

0-1mm 1-3мм 3-5mm 5-8mm 8-12mm

≥99

≤0.4

≤0.1

≤0.02

 

хемиски состав

Физички својства

предмети

Вредност на спецификација (%)

предмети

сопственост

Al2O3

99.18min

боја

Белата

SiO2

0.04max

густината

1.75-1.95g / cm3

Na2O

0.40max

вистинска густина

3.90g / cm3 мин

Fe2O3

0.08max

цврстина

цврстина Морс

9

микро тврдост

21600-22600kg / mm3

содржината на магнетни супстанција

0,0023% max

 

ПРИМЕНА

Врзани абразиви и обложени абразиви
1.lapping, полирање, декоративни нелизгава плочка, и детонација притисок.
2.Coated Абразиви
третман 3.Surface / завршната
4.Anti-пропадна Бои
5.Ceramic плочки специјални керамика
6.Fluidized Кревет печки и кожа / стоматолошка заштита
7.grinding високо јаглероден челик, со голема брзина челик и ладни челик


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !