Бакар Shot / бакар сече жица шут

Краток опис:

 FEATURES Copper shot is made with the process of draw bench, cutting and conditioning etc.. and with the appearance of golden-brightness and spherical beads. And they’re mainly used for polishing, strengthening, sub-lighting and adorning the surfaces on valves, appliance fittings and demarcations etc. Package Our company can carry out woven bag packaging, ton bag packaging, wood tray packaging, plastic packing packaging and the like according to customer requirements. TECHNICAL DATA ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   КАРАКТЕРИСТИКИ

  Бакар удар е направен со процесот на нерешено клупата, сечење и уред итн .. и со појавата на златно-осветленост и сферични монистра. И тие се главно се користи за полирање, зајакнување, под-осветлување и украсување на површини на вентили, фитинзи и апаратот демаркации итн
  Пакет
  Нашата компанија може да спроведе ткаени торба пакување, тон торба пакување, лента за пакување дрво, пластична амбалажа за пакување и слично во согласност со барањата на клиентите.

  • ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  име

  shot бакар Намали

  хемиски состав

  Cu : 58~ 99%

  микро тврдост

  110~ 300HV

  Сила на истегнување

  90~ 120Mpa

  Овен живот

  6000

  Mettallographical Структура

  деформација алфа

  големина

  0.3mm-2.0mm

  густина

  7.1g / cm3

  пакување Густина

  4.1 g / cm3

  ПРИМЕНА

  Примена:
  1. За чистење на нови и стари челик надворешна површина, Мембранска пумпа, зајакнување
  2. Како носат отпорни на тротоарите агрегат, тешко подни плочки може да се направи за плоштадот, гаражи и други не се лизга подот
  3. За противтежа песок, како како цемент растенија.
  4. Преку по ред обработка, погоден за сите видови на тексас спреј и спреј пософистицирани употреба.
  5. абразивен материјал (песок, тешко абразивни хартија, шкурка, пила крпа)

  Широко се користи во метал Леене; прецизност кастинг; хардвер машини за производство; авто инструментација и вентил производи индустрии чистење површини, derusting, интензивирање, мазнење и така натаму.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !